Telefon
WhatsApp
Enjektör Bakım

Dizel enjektör temizleme ve bakım işlemleri dizel araçlarda 100000 km +/- aralığında mutlaka yaptırılmalıdır. Aksi halde verimi düşen enjektör tüm araç sistemlerini olumsuz yönde etkilemeye başlayarak aracı durma noktasına getirir. Enjektör temizliği ve bakımı için alınabilecek en doğru karar işi uzman firma ve servislere bırakmaktır. Kişilerin profesyonel destek almadan enjektör temizliğini hakkıyla yapabilmeleri pek mümkün olmamaktadır. Firmamız enjektör temizliği ve bakımı konularında gerekli tüm uygulamaları titizlik ile yapmaktadır. Enjektörler mazotla yıkandıktan sonra birtakım özel işlemlerden geçirilmekte ve tamamen temizlenmektedir. Dizel enjektör temizleme ve bakım fiyatları, araç marka, model ve enjektör durumuna bağlı olarak değişmektedir.

Dizel enjektör tamiri, takma, sökme ve temizleme hizmetleri almak için bizimle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Enjektör temizliği ve Bakımı, yalnızca dizel araçlarda değil, dizel araçlarda da yaptırılması kritik öneme sahip bir işlemdir. Vaktinde temizliği, onarım ve bakımları yaptırılmayan enjektörlerde, zamanla enjektör arızaları ile karşılaşılması kaçınılmaz bir durumdur. Enjektör arızaları araçların trafik içerisinde stop etmesine sebebiyet verebilecek arızalardır. Bu durum oldukça tehlikeli bir durumu beraberinde getirmektedir. Tüm bu sıkıntı ve tehlikelerin önünü alabilmek adına temizlik ve bakım vakti gelen enjektörleri vakit kaybetmeden işinin ehli kişilere yaptırmak gerekir.

Dizel araçlarda motorlar, sıkıştırılan hava üzerine enjektörler vasıtası ile püskürtülen mazotla çalışmaktadır. Dizel motorlar için enjektörler oldukça önemli parçalardır. Kalitesiz yakıtlarda bulunan sıvı ve katı tüm maddeler yakıt filtresini doldururken enjektörlerin püskürtme noktalarında ki ince deliklerde birikir ve enjektörler tıkanır. Bu durum araca verdiği zararın yanında ciddi yakıt sarfriyatlarına da sebebiyet vermektedir. Bu nedenle araç tipi ne olursa olsun enjektör bakımı ve temizliği düzenli periyotlarla yapılması ve asla aksatılmaması gereken işlemlerdir. Bunun yanında yakıt filtrelerinin de zamanında değiştirilmesi enjektörlerin verimini artırmaktadır.

Firmamız Dizelmar Enjektör, enjektör tamiri ve temizliği uygulamalarının yanı sıra ikinci el enjektör hizmetleri de sunmaktadır. Araçlar için bu denli önem arz eden parçaların ikinci el olarak kullanılması bazı kişileri tedirgin edebilmektedir. Ancak firmamız 2. el enjektör hizmetlerini firma garantisi kapsamında vermektedir. İkinci el enjektörlerde en kritik nokta parçanın temiz kullanılmış ve yüksek verimli bir parça olmasıdır. Bu nedenle herhangi bir yerden alınmış her parça araçlara taktırılmamalıdır. Firmamız bu konuda gerekli tüm özen ve hassasiyeti göstermekte, garantili hizmetleri ile her daim müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

TEKLİF FORMU